Węgierski weekend z Attylą

05.25.2023

Coraz cieplejsze i dłuższe dni to zachęcają do weekendowych wypadów za miasto. Czy zastanawiało Was kiedyś jak połączyć ze sobą: zwiedzanie historycznych zabytków, cudowne restauracje oraz nurkowanie w przejrzystych i ciepłych wodach, a to wszystko nie będzie tysiące kilometrów od Was? Panie i Panowie, przedstawiamy Wam Budapeszt.

Czytaj dalej

Hemingway, piraci i piña colada

04.23.2023

Jeden z zielonych klejnotów w łańcuchu Wysp Karaibskich. Otoczona błękitnym morzem i obdarzona słońcem przez cały rok. Miejsce przepięknych samochodów, kolorowych domów, kryjówka piratów oraz dom Hemingwaya. Ojczyzna Fidela Castro, a przede wszystkim wspaniałe miejsce do nurkowania pełne malowniczych raf i jaskiń. Taka właśnie jest Kuba.

Czytaj dalej

Listy kontrolne w nurkowaniu

04.17.2023

Czym są listy kontrolne i jaka jest ich rola w nurkowaniu? Jakie są wady i zalety list kontrolnych? Czy są one pomocne czy też może jest to strata czasu przed nurkowaniem? Jak wprowadzić listy kontrolne do swojej nurkowej praktyki i co powinny one zawierać? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w najnowszym wpisie naszej instruktorki Darii. Zapraszamy do lektury.

Czytaj dalej

Kobiety Nurkują #2: Podwodne pionierki

12.17.2022

W kolejnym artykule z serii Kobiety Nurkują chciałabym cofnąć się w czasie i przedstawić kilka niesamowitych pionierek, które zapisały się w historii nurkowania. Nietypowe aktywności i bardziej ekstremalne formy rekreacji od zawsze ściągały równie nietypowych ludzi. Musimy jednak pamiętać, że nurkowanie nie pojawiło się jako forma sportu lub spędzania wolnego czasu, początki bowiem był zdecydowanie bardziej pragmatyczne – od nurkowań zawodowych poprzez nurków marynarki wojennej.

Czytaj dalej

Kobiety nurkują #1: Sylvia Earle

12.10.2022

Pierwsza kobieta, która usiadła za sterami batyskafu, pierwsza, która zajęła pozycję głównego naukowca w NOAA, w latach 70 spędziła dwa tygodnie w podwodnym habitacie badawczym przewodząc pierwszej całkowicie kobiecej misji, a także 2,5 godziny spacerowała po dnie oceanu na głębokości 380 metrów – wszystko to by poznawać i chronić. Oto Jej Głębokość – Sylvia Earle!

Czytaj dalej

Nurkowe lektury na zimowe wieczory

12.10.2022

Po jakie warto książki sięgnąć kiedy nadchodzi zima, wieczory stają się coraz dłuższe, a sprzęt nurkowy trafia do szafy? Zanurzmy się w nurkowe lektury z wygodnego fotela!

Czytaj dalej

Scapa Flow

12.01.2022

Scapa Flow to jedno z najlepszych miejsc do nurkowania wrakowego. Nurków z całego świata przyciągają tu wraki niemieckiej floty z I Wojny Światowej, które spoczęły na dnie zatoki na szkockich Orkadach.

Czytaj dalej

Podręcznik Scuba Diving Instructor

05.28.2021

Z dumą przedstawiamy nową pozycję w naszej bibliotece IDF!
Kolejną pozycją jest podręcznik Scuba Diving Instructor, skierowany właśnie do instruktorów oraz kandydatów na instruktorów, którzy biorą udział w szkoleniu. Objętość podręcznika jest zdecydowanie większa, zbliżona do znanych Wam już podręczników Cave oraz FAR.
Miłej lektury 🙂

Czytaj dalej

Walentynki dla jaskiniowców, czyli Włochy Północne

02.14.2021

Jesteś nurkiem jaskiniowym? Jak chciałbyś spędzić Walentynki?
No właśnie! Szczytem romantyzmu jest wyjazd do Włoch, gdzie wieczorem razem z drugą połówką zjesz spaghetti na „Zakochanego kundla”, a wcześniej spędzisz dzień na nurkowaniu w jaskiniach. Jeśli chcesz mieć ciastko i zjeść ciastko, to zapraszam do słonecznej Italii!

Czytaj dalej

Czy warto iść na basen?

02.09.2021

Zimą wielu nurków chowa swoje skafandry, oddaje butle do legalizacji, a pozostały sprzęt poddawany jest serwisowaniu lub czeka na cieplejsze dni. Częstotliwość wyjazdów nurkowych drastycznie spada ze względu na warunki atmosferyczne. Co więc mają począć osoby którym zima niekoniecznie kojarzy się z nurkowaniem, a dalej chcą cieszyć się ulubioną aktywnością?

Czytaj dalej

Jak dbać o formę w czasach zarazy?

01.27.2021

Zamknięte baseny, zakaz wyjazdów, obostrzenia, kwarantanny. Można zwariować, tym bardziej, że nowy rok rozpoczynamy z epidemiologicznym problemem z poprzedniego. Dla nas – nurków i instruktorów, czy też wszystkich innych aktywnych osób wiele z tych ograniczeń jest wyjątkowo uciążliwych. Jak nie zwariować, nie zakończyć pandemii rekordowym wynikiem na wadze i konieczność odwyku? Nasze niezawodne biuro ma dla was kilka rad!

Czytaj dalej

Zrób to sam! Analizator nitroksowy

03.02.2021

Początek roku nurkowego 2021 nie jest łatwy. W wielu krajach utrzymano rygorystyczne obostrzenia, a nawet godziny policyjne, Nie możemy spotkać się ze znajomymi na nurkowanie. Dodatkowo, w sezonie zimowym, nasze wody pokryte są cienką warstwą lodu – zbyt cienką do nurkowania podlodowego, ale jednocześnie zbyt grubą dla regularnej aktywności nurkowej. Tutaj proponujemy łatwy i przyjemny projekt, który zapewni Ci zajęcie w tych trudnych czasach: Zbuduj swój własny, tani analizator nitroksowy.

Czytaj dalej

Każdy jest instruktorem

01.20.2021

Czy nauczanie innych to domena jedynie instruktorów? Czy tylko oni kształtują umysły przyszłych nurków? Czy wreszcie na ich barkach spoczywa wyłączna odpowiedzialność za to jaką drogę rozwoju obierze rozrastająca się społeczność „podwodniaków” zarówno rekreacyjnych jak i technicznych?

Czytaj dalej

Podręcznik Divemaster

01.03.2021

Z dumą przedstawiamy pierwszy podręcznik, który otwiera ścieżkę szkoleń profesjonalnych! Do naszej, coraz obszerniejszej, biblioteki dołącza właśnie IDF Divemaster. To pierwsza pozycja, która przeznaczona jest tylko dla elitarnego grona nurkowych profesjonalistów. Znajdziecie w niej zagadnienia związane z pracą z ludźmi i funkcjonowaniem na nurkowym rynku pracy.

Czytaj dalej

Podręcznik Cave Diver

01.03.2021

Z prawdziwą dumą informujemy, że w naszej bibliotece pojawiła się pierwsza pozycja, która otwiera ścieżkę wiedzy o nurkowaniu jaskiniowym – IDF Cave Diver. To książka, która rozpoczyna naszą szkoleniową Trylogię Jaskiniową. Chociaż w założeniu ma ona towarzyszyć odpowiadającemu kursowi IDF, to jako lektura samodzielna będzie też wartością pozycją w biblioteczce każdego nurka o dowolnym poziomie zaawansowania!

Czytaj dalej

Podręcznik First Aid Response

01.03.2021

Z dumą przedstawiamy naszą nową pozycję! Tym razem oddajemy w Wasze ręce podręcznik IDF First Aid Response, skierowany nie tylko do nurków! Znajdziecie w nim zaczerpnięte ze szkoleń Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy procedury ratownicze, a także techniki udzielania pomocy w różnych przypadkach. Są one dopasowane do osób bez specjalistycznego wykształcenia i nie wymagają ani uprawnień ani umiejętności w stosowaniu trudnego sprzętu.

Czytaj dalej

Podręcznik Twinset Diver

01.03.2021

Z przyjemnością informujemy, że w naszej bibliotece IDF pojawiła się kolejna wartościowa pozycja! Możecie teraz sięgnąć po podręcznik IDF Twinset Diver. Znajdziecie w nim wiele zagadnień dotyczących zestawów dwubutlowych, kwestii konfiguracyjnych oraz omówienia rozmaitych procedur nurkowych. Zapraszamy do zakupów!

Czytaj dalej

Podręcznik Rescue Diver

01.03.2021

Z dumą informujemy, że w naszym sklepie internetowym możecie teraz kupić kolejny podręcznik! Nowa pozycja to IDF Rescue Diver, jedno z najważniejszych szkoleń w karierze każdego zaawansowanego i odpowiedzialnego nurka!

Czytaj dalej

Podręcznik Deep Diver

01.03.2021

Meldujemy, że teraz możecie powiększyć swoją kolekcję książek nurkowych o kolejną wartościową pozycję! Do podręczników szkoleniowych IDF dołączyła bowiem nowa pozycja Deep Diver traktująca o zagadnieniach z zakresu nurkowania głębokiego – aż do granic nurkowania rekreacyjnego! 

Czytaj dalej

Podręcznik Advanced Open Water Diver

01.03.2021

Z przyjemnością informujemy, że w naszej bibliotece IDF pojawiła się kolejna pozycja, która powinna zainteresować każdego rekreacyjnego (i nie tylko!) nurka. Do rosnącej listy dołączył podręcznik IDF Advanced Open Water Diver. 

Czytaj dalej

Podręcznik Navigation Diver

01.03.2021

Z przyjemnością informujemy, że teraz możecie w naszym sklepie zamówić kolejną pozycję! Do dotychczasowych podręczników dołączył bowiem IDF Navigation Diver. Znajdziecie w nim zarówno kwestie związane z nawigacją naturalną, jak i przyrządową oraz wiele map przedstawiających realne miejsca nurkowe. Mamy nadzieję, że nasza książka wzbogaci Waszą biblioteczkę nurkową i zapraszamy do robienia zakupów w naszym sklepie!

Czytaj dalej

Podręcznik Nitrox Diver

01.03.2021

Z przyjemnością przedstawiamy kolejną pozycję w naszej bibliotece IDF. Do wcześniejszych podręczników dołączyła bowiem pozycja Nitrox Diver. W książce omówione są zagadnienia związane z nurkowaniem na wzbogaconych w tlen mieszaninach oddechowych. Znajdziecie w niej także odpowiednie tabele dla mieszanin standardowych i inne przydatne dodatki, które zwiększą komfort i bezpieczeństwo Waszych nurkowań nitroksowych!

Czytaj dalej

Podręcznik Night Diver

01.03.2021

Z ogromną przyjemnością chcemy poinformować, że w naszej ofercie pojawił się podręcznik Night Diver, który zajmuje się zagadnieniami z zakresu nurkowania nocnego oraz w ograniczonej widoczności. Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie!

Czytaj dalej

Podręcznik Wreck Diver

07.26.2017

Informujemy, że w e-sklepie dostępny jest już nowy podręcznik studenta przeznaczony do realizacji szkoleń na poziomie Wreck Diver.

Czytaj dalej