Dlaczego warto wziąć udział w  kursie?

Kurs IDF Junior Master Diver to czarny pas dla młodych nurków, najwyższy stopień wtajemniczenia przed wkroczeniem na ścieżkę dorosłego nurkowania. Wzięcie udziału w nim pozwala zdobyć kompetencje, zbudować pewność siebie i podnieść poziom wiedzy oraz umiejętności praktycznych związanych z nurkowaniem. To szkolenie jest doskonałym sposobem, żeby zamknąć pewien etap w nauce i rozwoju podwodnej pasji.

Czego się nauczysz?

Kurs IDF Junior Master Diver posiada bardzo rozbudowany moduł teoretyczny, który ma zbudować kompleksową wiedzę u zaawansowanego młodego nurka. W trakcie wykładów omawiane są kwestie sprzętowe, technika nurkowania, fizyka nurkowania, a także środowisko wodne.

W trakcie nurkowania pojawią się nowe, trudniejsze umiejętności takie jak zdejmowanie i zakładanie sprzętu na powierzchni wody, czy też korzystanie z boi sygnalizacyjnej.

Czego potrzebujesz by zacząć?

  • Minimalny wiek: 12 lat
  • Umiejętność pływania w stopniu wystarczającym
  • Stan zdrowia pozwalający na udział w kursie
  • Certyfikat IDF Junior Navigation Diver
  • Certyfikat IDF Junior Night Diver
  • Certyfikat IDF Junior Rescue Diver

Jak wygląda kurs?

Ilość nurkowań
Ilość nurkowań
2 nurkowania w wodach otwartych lub ograniczonych wodach otwartych o łącznym czasie nie mniejszym niż 50 minut, w tym co najmniej jedno na głębokość 15-20 metrów
Zakres głębokości
Zakres głębokości
20 metrów
Zajęcia teoretyczne
Zajęcia teoretyczne
Wykłady z wykorzystaniem prezentacji szkoleniowych i materiałów audiowizualnych IDF
Egzamin
Egzamin
Egzamin online na stronie IDF

Do czego będziesz uprawniony po kursie?

Nurkowanie do głębokości 12 metrów w wodach otwartych w parze z Instruktorem, Divemasterem, rodzicem (opiekunem prawnym) posiadającym uprawnienia IDF Rescue Diver lub wyższe.

Certyfikat IDF

Po ukończeniu szkolenia otrzymasz, uznawany na całym świecie, certyfikat potwierdzający zdobyte uprawnienia. Ma on postać plastikowej karty opatrzonej unikalnym numerem oraz znakiem wodnym. Oprócz tego otrzymasz dożywotni dostęp do indywidualnego panelu znajdującego się na stronie IDF, gdzie zawsze dostępny będzie Twój certyfikat w formie elektronicznej – na wypadek gdybyś kiedykolwiek zapomniał zabrać oryginału ze sobą na nurkowanie.

Co dalej?

Nasz młody adept nurkowania kończąc kurs IDF Junior Master Diver dotarł do końca jakże rozbudowanej i barwnej ścieżki szkoleniowej zaprojektowanej specjalnie dla dzieci i młodzieży. Mamy nadzieję, że zdobyte umiejętności, wiedza i doświadczenia sprawiły, że w sercu młodego pokolenia nurków pojawi się prawdziwa miłość do tego podwodnego świata, pasja by odkrywać i bronić wodnego środowiska, stając się tym samym jego nieustraszonymi adwokatami.

Czas szybko mija, a po osiągnięciu odpowiedniego wieku możliwe będzie rozpoczęcie przygody z „dorosłym” nurkowaniem.

Znajdź instruktora