Dlaczego warto wziąć udział w  kursie?

W dzisiejszych nowoczesnych i skomputeryzowanych czasach umiejętność korzystania z kompasu jest rzadkością, a co za tym idzie – niebywałą zaletą. Podwodna nawigacja to jednak nie tylko kompas, ale także umiejętność uważnej obserwacji i zwracania uwagi na otoczenie. Młodzi nurkowie dzięki takim umiejętnościom i wprawie zyskują więcej kompetencji, pewności siebie i samodzielności, stając się tym samym bezpieczniejszymi nurkami.

Czego się nauczysz?

Kurs nurka nawigatora w wersji młodzieżowej jest bardzo podobny do szkolenia dla dorosłych. Oczywiście obowiązują tu inne limity głębokości, a treść wykładów jest dopasowana do możliwości najmłodszych uczestników. Na teorii omawia się różne typy nawigacji – od narzędziowej i zasad działania kompasu po naturalną, uczącą dokładnej obserwacji otoczenia i zapamiętywania „nawigacyjnej” rzeźby terenu.

W trakcie nurkowań szkoleniowych wnioski wyciągnięte w trakcie teorii zostaną przetestowane i wprowadzone w życie w praktyce.

Czego potrzebujesz by zacząć?

  • Minimalny wiek: 10 lat
  • Umiejętność pływania w stopniu wystarczającym
  • Stan zdrowia pozwalający na udział w kursie
  • Certyfikat IDF Junior Open Water Diver

Jak wygląda kurs?

Ilość nurkowań
Ilość nurkowań
1 nurkowanie w basenie lub wodach basenopodobnych o czasie nie mniejszym niż 25 minut, jedno nurkowanie w wodach otwartych lub ograniczonych wodach otwartych o łącznym czasie nie mniejszym niż 25 minut
Zakres głębokości
Zakres głębokości
12 metrów
Zajęcia teoretyczne
Zajęcia teoretyczne
Wykłady z wykorzystaniem prezentacji szkoleniowych i materiałów audiowizualnych IDF
Egzamin
Egzamin
Egzamin online na stronie IDF

Do czego będziesz uprawniony po kursie?

Absolwenci tego szkolenia uzyskują uprawnienia do nurkowania w wodach otwartych z wykorzystaniem podstawowych zasad nawigacji naturalnej i przyrządowej.

Certyfikat IDF

Po ukończeniu szkolenia otrzymasz, uznawany na całym świecie, certyfikat potwierdzający zdobyte uprawnienia. Ma on postać plastikowej karty opatrzonej unikalnym numerem oraz znakiem wodnym. Oprócz tego otrzymasz dożywotni dostęp do indywidualnego panelu znajdującego się na stronie IDF, gdzie zawsze dostępny będzie Twój certyfikat w formie elektronicznej – na wypadek gdybyś kiedykolwiek zapomniał zabrać oryginału ze sobą na nurkowanie.

Co dalej?

Kolejnym stopniem wtajemniczenia może być nurkowanie nocne lub też kurs obejmujący podstawy ratownictwa, który w sposób dopasowany do wieku i możliwości psychofizycznych młodych nurków uczy ich treści i umiejętności bardzo zbliżonych do kursów „dorosłych”, przygotowując w ten sposób do dalszego rozwoju i ucząc odpowiedzialnego podejścia do nurkowania jak i do całego środowiska wodnego.

Znajdź instrukrora