Dlaczego warto wziąć udział w  kursie?

Nurkowanie nocne nie jest zarezerwowane wyłącznie dla dorosłych nurków. Niewielkie głębokości, odpowiednie przygotowanie i dobrze dobrany sprzęt sprawią, że młodzi nurkowie też będą mogli nurkować po zachodzie Słońca.

IDF Junior Night Diver to specjalistyczne szkolenie, które umożliwia młodym absolwentom kursu Junior Open Water Diver opanowanie umiejętności i wiedzy, które umożliwią im wykonywanie nurkowań nocnych.

Czego się nauczysz?

Teoria młodzieżowego kursu nurkowania nocnego jest bardzo zbliżona do tej, która pojawia się na kursie dla dorosłych. Wykłady obejmą zagadnienia opisujące charakterystykę organizacji nurkowania w nocy, skomplikowaną logistykę i właściwe techniki, w tym posługiwanie się światłem do komunikacji ale i środowisko wodne oraz nocne oblicze podwodnego życia.

W tracie nurkowań szkoleniowych omówione wcześniej techniki nurkowe zostaną wprowadzone w życie i przećwiczone aż do komfortowego ich opanowania. Tak więc młodzi nurkowie nauczą się komunikować za pomocą światła lub dotyku i radzić sobie w sytuacjach awaryjnych. Ponadto będą mieli okazję zobaczyć w jaki sposób można przygotować miejsce nurkowe i prawidłowo je oświetlić, by ułatwić znalezienie drogi powrotnej i miejsca wyjścia z wody po zakończonym nurkowaniu.

Czego potrzebujesz by zacząć?

  • Minimalny wiek: 10 lat
  • Umiejętność pływania w stopniu wystarczającym
  • Stan zdrowia pozwalający na udział w kursie
  • Certyfikat IDF Junior Open Water Diver lub ekwiwalent

Jak wygląda kurs?

Ilość nurkowań
Ilość nurkowań
1 nurkowanie w wodach basenopodobnych o czasie nie mniejszym niż 25 minut; 1 nurkowanie w wodach otwartych lub ograniczonych wodach otwartych o czasie nie mniejszym niż 25 minut
Zakres głębokości
Zakres głębokości
Zajęcia teoretyczne
Zajęcia teoretyczne
Wykłady z wykorzystaniem prezentacji szkoleniowych i materiałów audiowizualnych IDF
Egzamin
Egzamin
Egzamin online na stronie IDF

Do czego będziesz uprawniony po kursie?

Nurkowanie w wodach otwartych bez udziału światła dziennego w parze z Instruktorem, Divemasterem lub rodzicem (opiekunem prawnym) posiadającym uprawnienia IDF Rescue Diver lub wyższe.

Certyfikat IDF

Po ukończeniu szkolenia otrzymasz, uznawany na całym świecie, certyfikat potwierdzający zdobyte uprawnienia. Ma on postać plastikowej karty opatrzonej unikalnym numerem oraz znakiem wodnym. Oprócz tego otrzymasz dożywotni dostęp do indywidualnego panelu znajdującego się na stronie IDF, gdzie zawsze dostępny będzie Twój certyfikat w formie elektronicznej – na wypadek gdybyś kiedykolwiek zapomniał zabrać oryginału ze sobą na nurkowanie.

Co dalej?

Warto jest dalej rozwijać umiejętności podwodne młodych nurków. Umiejętności, które umożliwiają nurkowanie w nocy to początek, są bowiem kolejne specjalizacje takie jak ratownictwo i nawigacja, które mogą stanowić wspaniałe narzędzie do dalszego rozwoju. Ostatnim etapem młodzieżowych szkoleń nurkowych jest oczywiście IDF Junior Master Diver.

Znajdź instruktora