Dlaczego warto wziąć udział w  kursie?

Kurs młodzieżowego nurka ratownika, czyli IDF Junior Rescue Diver to wspaniała propozycja dla dzieci, które już rozpoczęły swoją przygodę z nurkowaniem zdobywając stopień Junior Open Water Diver i teraz pragną dalej pracować nad swoimi umiejętnościami. Opanowanie technik autoratownictwa wyrabia w nich bowiem szacunek do wody i wyznaczonych bezpiecznych limitów oraz poczucie odpowiedzialności za swoich partnerów nurkowych.

Czego się nauczysz?

Kurs IDF Junior Rescue Diver to szkolenie wszechstronne, które porusza kwestie ratownictwa zarówno od strony teoretycznej – od przypadków typowych aż po urazy wywołane przez morskie organizmy oraz od strony praktycznej. W trakcie nurkowań pod czujnym okiem instruktora młodzi nurkowie ratownicy uczą się radzenia sobie z awariami sprzętowymi takimi jak utrata maski lub płetwy, ale też i udzielania pomocy partnerowi nurkowemu, chociażby holując go do brzegu czy pomagając rozciągnąć nogę ze skurczem.

Czego potrzebujesz by zacząć?

  • Minimalny wiek: 10 lat
  • Umiejętność pływania w stopniu wystarczającym
  • Stan zdrowia pozwalający na udział w kursie
  • Certyfikat IDF Junior Open Water Diver

Jak wygląda kurs?

Ilość nurkowań
Ilość nurkowań
2 nurkowania w basenie lub wodach basenopodobnych o łącznym czasie nie mniejszym niż 50 minut; 2 nurkowania w wodach otwartych lub ograniczonych wodach otwartych o łącznym czasie nie mniejszym niż 50 minut
Zakres głębokości
Zakres głębokości
Żadne nurkowanie nie może przekroczyć 12 metrów
Zajęcia teoretyczne
Zajęcia teoretyczne
Wykłady z wykorzystaniem prezentacji szkoleniowych i materiałów audiowizualnych IDF
Egzamin
Egzamin
Egzamin za pomocą Kart Egzaminacyjnych IDF

Do czego będziesz uprawniony po kursie?

Praktyczne stosowanie umiejętności w zakresie podstawowych technik podwodnego ratownictwa i autoratownictwa.

Certyfikat IDF

Po ukończeniu szkolenia otrzymasz, uznawany na całym świecie, certyfikat potwierdzający zdobyte uprawnienia. Ma on postać plastikowej karty opatrzonej unikalnym numerem oraz znakiem wodnym. Oprócz tego otrzymasz dożywotni dostęp do indywidualnego panelu znajdującego się na stronie IDF, gdzie zawsze dostępny będzie Twój certyfikat w formie elektronicznej – na wypadek gdybyś kiedykolwiek zapomniał zabrać oryginału ze sobą na nurkowanie.

Co dalej?

Po tym kolejnym z kursów młodzieżowych nasz młody adept uzyskuje możliwość podejścia do ostatniego, zamykającego tę ścieżkę szkolenia czyli IDF Junior Master Diver. Umiejętności ratownicze na dopasowanym do wieku poziomie przydadzą się także na wszystkich późniejszych etapach.

Znajdź instruktora