Dlaczego warto wziąć udział w  kursie?

Navigation Scout to specjalistyczny kurs, który można zrealizować tylko w bezpiecznych kontrolowanych warunkach, takich jak basen lub też wody basenopodobne. Mogą wziąć w nim udział dzieci, które jeszcze nie ukończyły wieku umożliwiającego im podejście do ścieżki Juniorskiej. Wszystkie zajęcia i materiały są dostosowane do wieku uczestników i mają umożliwiać zdobywanej nowej wiedzy i nowych umiejętności przez zabawę.

Czego się nauczysz?

W trakcie zajęć uczestnicy uczą się zasad nawigacji naturalnej, a także tworzenia i odczytywania szkiców i mapek miejsc nurkowych. Na ćwiczeniach mają za zadanie wykonać własne mapy przygotowanych przez instruktora miejsc nurkowych na podstawie zebranych informacji.

Czego potrzebujesz by zacząć?

  • Minimalny wiek: 8 lat
  • Umiejętność pływania w stopniu wystarczającym
  • Stan zdrowia pozwalający na udział w kursie
  • Certyfikat IDF Master Scout lub ekwiwalent

Jak wygląda kurs?

Ilość nurkowań
Ilość nurkowań
4 nurkowania w basenie lub wodach basenopodobnych o łącznym czasie nie mniejszym niż 100 minut
Zakres głębokości
Zakres głębokości
5 metrów
Egzamin
Egzamin
Egzamin za pomocą Kart Egzaminacyjnych IDF

Certyfikat IDF

Po ukończeniu szkolenia otrzymasz, uznawany na całym świecie, certyfikat potwierdzający zdobyte uprawnienia. Ma on postać plastikowej karty opatrzonej unikalnym numerem oraz znakiem wodnym. Oprócz tego otrzymasz dożywotni dostęp do indywidualnego panelu znajdującego się na stronie IDF, gdzie zawsze dostępny będzie Twój certyfikat w formie elektronicznej – na wypadek gdybyś kiedykolwiek zapomniał zabrać oryginału ze sobą na nurkowanie.

Co dalej?

Zbierz wszystkie specjalizacje dla młodych podwodnych odkrywców – IDF Navigation Scout, Rescue Scout oraz Night Scout i zostań wszechstronnym mistrzem podwodnego świata.

Znajdź instruktora