Dlaczego warto wziąć udział w  kursie?

Kurs Rescue Scout to kolejna specjalizacja, która pozwala na zyskanie nowych umiejętności i poszerzenie swoich nurkowych horyzontów o bardzo ważne umiejętności związane z ratownictwem. Zajęcia są dostosowane do wieku i możliwości uczestników, tak by uczestnicy mogli brać w nich udział, uczyć się i jednocześnie dobrze bawić.

Czego się nauczysz?

W trakcie energetycznych i dynamicznych zajęć uczestnicy uczą się planować swoje nurkowania i wzywać pomoc, jeśli coś pójdzie źle. Dowiadują się też, jakie są zagrożenia związane z nurkowaniem. W trakcie zajęć w wodzie młodzi adepci uczą się jak postępować w razie utraty maski lub płetwy, ćwiczą awaryjne zrzucanie pasa balastowego, a także udzielanie pomocy swojemu partnerowi – od dzielenia się gazem poprzez holowanie po powierzchni.

Czego potrzebujesz by zacząć?

  • Minimalny wiek: 8 lat
  • Umiejętność pływania w stopniu wystarczającym
  • Stan zdrowia pozwalający na udział w kursie
  • Certyfikat IDF Master Scout lub ekwiwalent

Jak wygląda kurs?

Ilość nurkowań
Ilość nurkowań
4 nurkowania w basenie lub wodach basenopodobnych o łącznym czasie nie krótszym niż 100 minut
Zakres głębokości
Zakres głębokości
5 metrów
Egzamin
Egzamin
Egzamin za pomocą Kart Egzaminacyjnych IDF

Certyfikat IDF

Po ukończeniu szkolenia otrzymasz, uznawany na całym świecie, certyfikat potwierdzający zdobyte uprawnienia. Ma on postać plastikowej karty opatrzonej unikalnym numerem oraz znakiem wodnym. Oprócz tego otrzymasz dożywotni dostęp do indywidualnego panelu znajdującego się na stronie IDF, gdzie zawsze dostępny będzie Twój certyfikat w formie elektronicznej – na wypadek gdybyś kiedykolwiek zapomniał zabrać oryginału ze sobą na nurkowanie.

Co dalej?

Zbierz wszystkie specjalizacje dla młodych podwodnych odkrywców – IDF Navigation Scout, Rescue Scout oraz Night Scout i zostań wszechstronnym mistrzem podwodnego świata.

Znajdź instruktora