Dlaczego warto wziąć udział w  kursie?

Kurs IDF CCR Expedition Cave Diver to jedno z tych szkoleń, które są zwieńczeniem pewnej obranej ścieżki i pozostawiają adeptowi swobodną przestrzeń do stosowania nowych narzędzi, procedur i metod we własnych poszukiwaniach i dążeniach. Absolwenci tych najbardziej zaawansowanych kursów sami zaczynają wyznaczać swoje drogi, sami wytyczają własne granice i poszukują nowych obszarów by docierać tam, gdzie nikogo jeszcze nie było. W trakcie tego kursu nauczysz jak przygodę z turystyką jaskiniową przenieść na zupełnie nowy poziom dostępny do tej pory tylko dla odkrywców i eksploratorów. Dzięki szkoleniu IDF CCR Expedition Cave Diver uzyskasz dostęp do metod i technik, takich jak wykorzystywanie skuterów, czy używanie technik i zjazdów linowych do pokonywania suchych ciągów. Nauczysz się tu także planowania nurkowań dekompresyjnych z wykorzystaniem wielu gazów. Jeśli tylko chcesz dotrzeć dalej niż pozostali – to szkolenie jest dla Ciebie!

Czego się nauczysz?

IDF Expedition Cave Diver to jedno z najbardziej intensywnych i wymagających szkoleń, w jakich możesz w ogóle wziąć udział. Wśród zagadnień teoretycznych, które poznasz w trakcie szkolenia znajdują się metody organizowania ekspedycji, poszukiwania nowych jaskiń, planowania dekompresji w trudnych, jaskiniowych warunkach i o profilu wymuszonym kształtem korytarzy czy też kartowania i sporządzania planów jaskiń. Zajęcia praktyczne odbywać się będą zarówno na powierzchni, jak i w trakcie nurkowania, masz bowiem do opanowania techniki speleologiczne stosowane w suchych partiach jaskiń, w tym umiejętność budowania linowego stanowiska zjazdowego. Przećwiczysz pokonywanie restrykcji i radzenie sobie z problemami wynikającymi z nurkowania w tak trudnym środowisku. Ponadto będziesz mieć okazję by nauczysz się planowania i rozkładania depozytów oraz wykonywania skutecznej dekompresji nawet w jaskiniach o niekorzystnym profilu. Wisienką na torcie, która uświetni wszystkie wymienione (i te niewymienione) umiejętności są oczywiście warsztaty i ćwiczenia z kartowania. Będziesz mógł poćwiczyć zbieranie danych, ich obróbkę i używanie programów komputerowych do tworzenia realnych map i modeli jaskiń.

Czego potrzebujesz by zacząć?

  • Minimalny wiek: 18 lat
  • Umiejętność pływania w stopniu wystarczającym
  • Stan zdrowia pozwalający na udział w kursie
  • Certyfikat IDF Full CCR Cave Diver lub ekwiwalent
  • Minimum 100 zalogowanych nurkowań (o minimalnym łącznym czasie 100 godzin) wykonanych  z wykorzystaniem modelu rebreathera, na którym ma odbywać się szkolenie, w tym 40 jaskiniowych

Jak wygląda kurs?

 

Ilość nurkowań
Ilość nurkowań
10 nurkowań o łącznym czasie przynajmniej 600 minut oraz łącznej minimalnej odległości penetracji 3000 metrów wykonanych w minimum 4 różnych jaskiniach.
Zakres głębokości
Zakres głębokości
Zgodny z aktualnymi uprawnieniami kursanta
Zajęcia teoretyczne
Zajęcia teoretyczne
Wykłady z wykorzystaniem prezentacji szkoleniowych i materiałów audiowizualnych IDF
Egzamin
Egzamin
Test wyboru wypełniany w formie elektronicznej po zalogowaniu się do panelu kursanta

Do czego będziesz uprawniony po kursie?

Po ukończeniu szkolenia IDF CCR Expedition Cave Diver zyskujesz uprawnienia do rebreatherowego nurkowania dekompresyjnego w jaskiniach i obiektach antropogenicznych, do głębokości zgodnej z aktualnie posiadanymi uprawnieniami, z wykorzystaniem modelu rebreathera, na którym odbyło się szkolenie.

 

Certyfikat IDF

Po ukończeniu szkolenia otrzymasz, uznawany na całym świecie, certyfikat potwierdzający zdobyte uprawnienia. Ma on postać plastikowej karty opatrzonej unikalnym numerem oraz znakiem wodnym. Oprócz tego otrzymasz dożywotni dostęp do indywidualnego panelu znajdującego się na stronie IDF, gdzie zawsze dostępny będzie Twój certyfikat w formie elektronicznej – na wypadek gdybyś kiedykolwiek zapomniał zabrać oryginału ze sobą na nurkowanie.

Znajdź instruktora