Dlaczego warto wziąć udział w  kursie?

Nurkowanie jaskiniowe jest niezwykle fascynującym sposobem na spędzanie czasu pod wodą, o czym przekonałeś się już wcześniej na swoim poprzednim szkoleniu. Wiesz jednak, że nurkowanie jaskiniowe stawia jednak przed nurkiem wiele wyzwań do pokonania. Od pływania po turystycznych jaskiniach ze stałym oporęczowaniem po poszukiwanie własnych tras, czy też – własnych, nieodkrytych jeszcze jaskiń – na każdym z etapów nurek potrzebuje rzetelnej wiedzy, umiejętności i znajomości procedur, które decydują o bezpieczeństwie, a tym samym i komforcie całego nurkowania. Na kursie IDF CCR Full Cave Diver wykonasz kolejny krok na ścieżce swojego rozwoju w nurkowaniu jaskiniowym. Nauczysz się jak bezpiecznie planować i wykonywać nurkowania z ograniczoną dekompresją bez ograniczeń w zakresie odległości od wyjścia na powierzchnię. W wielu takich miejscach czeka na ciebie wiele niezwykłych widoków do odkrycia.

Czego się nauczysz?

W trakcie zajęć zajmiesz się przede wszystkim praktycznymi aspektami nurkowania jaskiniowego – przećwiczysz nurkowanie w coraz większej odległości od wyjścia, a także doprowadzisz do mistrzostwa swoje umiejętności w poręczowaniu i wykorzystywaniu kołowrotków i szpulek do tworzenia własnych tras w podziemnym, zalanym świecie.
W trakcie zajęć teoretycznych poznasz historię nurkowania jaskiniowego  i procedury ratownicze, umożliwiające udzielenie pomocy partnerom nurkowym. Przeprowadzisz także dokładną analizę wypadków i metod, które umożliwiłyby ich uniknięcie. W realnych warunkach przećwiczysz ratownictwo, holując w poziomie swojego partnera nurkowego.

Czego potrzebujesz by zacząć?

  • Minimalny wiek: 18 lat
  • Umiejętność pływania w stopniu wystarczającym
  • Stan zdrowia pozwalający na udział w kursie
  • Certyfikat IDF CCR Cave Diver
  • Minimum 100 zalogowanych nurkowań (o minimalnym łącznym czasie 100 godzin) wykonanych  z wykorzystaniem modelu rebreathera, na którym ma odbywać się szkolenie, w tym przynajmniej 20 jaskiniowych

Jak wygląda kurs?

Ilość nurkowań
Ilość nurkowań
6 nurkowań o łącznym czasie przynajmniej 360 minut oraz łącznej minimalnej odległości penetracji 2000 metrów wykonanych w minimum 3 różnych jaskiniach.
Zakres głębokości
Zakres głębokości
Zgodny z aktualnymi uprawnieniami kursanta
Wykłady z wykorzystaniem prezentacji szkoleniowych i materiałów audiowizualnych IDF
Wykłady z wykorzystaniem prezentacji szkoleniowych i materiałów audiowizualnych IDF
Zajęcia teoretyczne
Egzamin
Egzamin
Test wyboru wypełniany w formie elektronicznej po zalogowaniu się do panelu kursanta

Do czego będziesz uprawniony po kursie?

Po ukończeniu kursu IDF CCR Full Cave Diver będziesz uprawniony do rebreatherowego nurkowania z ograniczoną dekompresją w jaskiniach pozbawionych restrykcji oraz w obiektach antropogenicznych, bez ograniczeń w zakresie odległości od wyjścia, z wykorzystaniem modelu rebreathera, na którym odbyło się szkolenie.

 

Certyfikat IDF

Po ukończeniu szkolenia otrzymasz, uznawany na całym świecie, certyfikat potwierdzający zdobyte uprawnienia. Ma on postać plastikowej karty opatrzonej unikalnym numerem oraz znakiem wodnym. Oprócz tego otrzymasz dożywotni dostęp do indywidualnego panelu znajdującego się na stronie IDF, gdzie zawsze dostępny będzie Twój certyfikat w formie elektronicznej – na wypadek gdybyś kiedykolwiek zapomniał zabrać oryginału ze sobą na nurkowanie.

Znajdź instruktora