Kurs  IDF  Freediving – Level 2 dedykowanyjest do osób, które posiadają podstawowy zakres wiedzy i umiejętności w zakresie freedivingu i chciałyby kontynuować zdobywanie kolejnych kompetencji w środowisku wód otwartych.

Dlaczego warto wziąć udział w kursie?

Jeżeli posiadasz już podstawowe uprawnienia freedivingowe, które zdobyłeś podczas zajęć basenowych, zrealizowałeś program poziomu Level 1 i nadal odczuwasz głód przygody i chęć rozwijania swojego talentu freedivingowego, ponadto pragniesz zanurkować w naturalnym środowisku wodnym, poczuć chłód i półmrok głębiny, dotrzeć w najdalsze zakątki swojego umysłu – to jest to właśnie kurs dla Ciebie! Zajęcia, w których będziesz brał/a udział polegają na treningu prowadzącym do poznania możliwości własnego ciała, jego reakcji na zatrzymany oddech pod działaniem ciśnienia, a także do osiągnięcia coraz większych limitów czasu pobytu pod wodą.

Jeżeli jesteś gotowy na podjęcie kolejnych wyzwań sportowych i zdobycia nowych „szczytów” własnych możliwości, poznania naturalnego środowiska wodnego – nie zwlekaj, czekamy na Ciebie.

Czego się nauczysz?

Rozwiniesz swoją wiedzę z zakresu wyposażenia freedivera i jego zastosowanie w wodach otwartych, powiększysz wiedzę z zakresu fizjologii i patofizjologii nurkowania na zatrzymanym oddechu, a także poznasz zasady bezpieczeństwa podczas treningu na wodach otwartych i udzielania pierwszej pomocy potrzebującemu partnerowi. Znajomość praktycznych technik freedivingowych i oddechowych pozwoli Tobie świadomie podnosić swoje wyniki i osiągnięcia.  Ponadto będziesz znał limity własnych możliwości oddechowych i nauczymy Cię rozpoznawać  własny próg bezpieczeństwa. Dzięki realizacji zagadnień teoretycznych, poznasz zasady i prawa obowiązujące w naturalnym środowisku wodnym i zrozumiesz, jak ważne jest dbanie o ten delikatny i wrażliwy ekosystem.

Certyfikat IDF

Po ukończeniu szkolenia otrzymasz, uznawany na całym świecie, certyfikat potwierdzający zdobyte uprawnienia. Ma on postać plastikowej karty opatrzonej unikalnym numerem oraz znakiem wodnym. Oprócz tego otrzymasz dożywotni dostęp do indywidualnego panelu znajdującego się na stronie IDF, gdzie zawsze dostępny będzie Twój certyfikat w formie elektronicznej – na wypadek gdybyś kiedykolwiek zapomniał zabrać oryginału ze sobą na nurkowanie.

Co dalej ?

Możliwość rozwijania swojego warsztatu freedivingowego i przystąpienie do kursu  Level 3

Znajdź instruktora