Dlaczego warto wziąć udział w  kursie?

Divemaster to pierwszy etap nurkowania profesjonalnego. Stajesz się nurkowym mistrzem dla tych mniej doświadczonych i doskonałym przewodnikiem po podwodnym świecie dla tych bardziej doświadczonych. Wzięcie udziału w kursie IDF Divemaster stanowi krok do zmiany dotychczasowej pasji, jaką stało się nurkowanie w drogę zawodową. Przejście od amatora podwodnych eksploracji do "zarażającego" swoją pasją profesjonalisty. Divemasterzy mogą stawać się w dalszej perspektywie szkoleniowej instruktorami i dalej awansować na kolejne stopnie umożliwiające im uzyskiwanie nowych uprawnień i umiejętności w szkoleniu kolejnych fascynatów podwodnej przygody.

Czego się nauczysz?

W trakcie kursu IDF Divemaster nauczysz się przede wszystkim profesjonalnego podejścia do pracy z ludźmi. Dotyczy to zarówno prowadzenia pod wodą grup składających się z certyfikowanych nurków, wykonywania wycieczki podwodnej dla nie nurków w trakcie Scuba Intro, jak i współpracowania z instruktorami IDF, organizowaniu pracy i asystowaniu w czasie nurkowań. Poznasz zaawansowane procedury bezpieczeństwa, takie jak tworzenie drogi ewakuacyjnej i zarządzanie akcją ratowniczą.

Czego potrzebujesz by zacząć?

 • Minimalny wiek: 18 lat
 • Umiejętność pływania w stopniu wystarczającym
 • Stan zdrowia pozwalający na udział w kursie
 • Certyfikat IDF Master Diver lub ekwiwalent
 • Certyfikat IDF Rescue Diver lub ekwiwalent
 • Certyfikat IDF Deep Diver lub ekwiwalent
 • Certyfikat IDF Nitrox Diver lub ekwiwalent
 • Certyfikat IDF Navigation Diver lub ekwiwalent
 • Certyfikat IDF Night Diver lub ekwiwalent
 • Certyfikat IDF First Aid Response lub ekwiwalent
 • Minimum 100 zalogowanych nurkowań po uzyskaniu stopnia Open Water Diver, w tym przynajmniej 30 na głębokość większą niż 20 metrów i przynajmniej 30 wykonanych w trudnych warunkach środowiskowych (na przykład: nurkowanie nocne, w prądzie, w słabej widoczności, w wodzie o temperaturze poniżej 10 stopni Celsjusza)

Jak wygląda kurs?

Ilość nurkowań
Ilość nurkowań
8 w wodach otwartych o łącznym czasie nie mniejszym niż 320 minut.
Zakres głębokości
Zakres głębokości
Zgodne z aktualnymi uprawnieniami kursanta
Zajęcia teoretyczne
Zajęcia teoretyczne
Wykłady z wykorzystaniem prezentacji szkoleniowych i materiałów audiowizualnych IDF
Egzamin
Egzamin
Test wyboru wypełniany w formie elektronicznej po zalogowaniu się do panelu kursanta

Do czego będziesz uprawniony po kursie?

Po ukończeniu kursu IDF Divemaster zyskasz uprawnienia do prowadzenia pod wodą grup składających się z certyfikowanych nurków w zakresie posiadanych przez nich uprawnień, uczestniczenia w programie Scuba Intro oraz do asystowania instruktorowi w czasie szkoleń.

Certyfikat IDF

Po ukończeniu szkolenia otrzymasz, uznawany na całym świecie, certyfikat potwierdzający zdobyte uprawnienia. Ma on postać plastikowej karty opatrzonej unikalnym numerem oraz znakiem wodnym. Oprócz tego otrzymasz dożywotni dostęp do indywidualnego panelu znajdującego się na stronie IDF, gdzie zawsze dostępny będzie Twój certyfikat w formie elektronicznej – na wypadek gdybyś kiedykolwiek zapomniał zabrać oryginału ze sobą na nurkowanie.

Co dalej?

Po wykonaniu tego ważnego kroku w stronę zostania nurkowym profesjonalistą zyskujesz możliwość, by kontynuować swoje przedsięwzięcie i zostać instruktorem nurkowania. Zdobyte umiejętności wykorzystać możesz na całym świecie.

Znajdź instruktora