Dlaczego warto wziąć udział w  kursie?

Skutery podwodne cieszą się wśród nurków coraz większą popularnością. Ich wykorzystanie jest bardzo wszechstronne – od sprawniejszego transportu, czy dobrej zabawy aż po zaawansowane eksploracje i trudne nurkowania jaskiniowe czy wrakowe. Niezależnie od motywacji, umiejętność posłużenia się nowym narzędziem jest niezwykle cenna, a tego właśnie możesz nauczyć się biorąc udział w kursie IDF DPV Diver. Ponadto możesz oczekiwać, że kurs będzie jednocześnie doskonałą zabawą i okazją, żeby spróbować czegoś zupełnie nowego i doskonale się przy tym bawić.

Czego się nauczysz?

Zajęcia teoretyczne na kursie IDF DPV Diver umożliwią Ci oswojenie się ze sposobem działania i procedurami bezpieczeństwa w nurkowaniu na skuterze zanim jeszcze wejdziesz do wody. W trakcie nurkowań szkoleniowych opanujesz techniki poruszania się ze skuterem – od łatwiejszych umiejętności jak pływanie w linii prostej, poprzez zmienianie głębokości z zachowaniem bezpiecznej, kontrolowanej prędkości, wykonywanie rozmaitych manewrów aż do procedur ratowniczych – jak chociażby holowanie partnera, skutera lub radzenie sobie z awariami sprzętu.

Czego potrzebujesz by zacząć?

  • Minimalny wiek: 15 lat
  • Umiejętność pływania w stopniu wystarczającym
  • Stan zdrowia pozwalający na udział w kursie
  • Certyfikat IDF Open Water Diver albo ekwiwalent

Jak wygląda kurs?

Ilość nurkowań
Ilość nurkowań
4 nurkowania w wodach otwartych o łącznym czasie nie mniejszym niż 100 minut
Zakres głębokości
Zakres głębokości
Zgodny z aktualnymi uprawnieniami kursanta
Zajęcia teoretyczne
Zajęcia teoretyczne
Wykłady z wykorzystaniem prezentacji szkoleniowych i materiałów audiowizualnych IDF
Egzamin
Egzamin
Test wyboru wypełniany w formie elektronicznej po zalogowaniu się do panelu kursanta

Do czego będziesz uprawniony po kursie?

Kurs IDF DPV Diver uprawnia do nurkowania z wykorzystaniem skutera podwodnego w zakresie głębokości zgodnej z aktualnymi uprawnieniami i w systemie partnerskim.

Certyfikat IDF

Po ukończeniu szkolenia otrzymasz, uznawany na całym świecie, certyfikat potwierdzający zdobyte uprawnienia. Ma on postać plastikowej karty opatrzonej unikalnym numerem oraz znakiem wodnym. Oprócz tego otrzymasz dożywotni dostęp do indywidualnego panelu znajdującego się na stronie IDF, gdzie zawsze dostępny będzie Twój certyfikat w formie elektronicznej – na wypadek gdybyś kiedykolwiek zapomniał zabrać oryginału ze sobą na nurkowanie.

Co dalej?

Umiejętność stosowania tak zaawansowanych narzędzi jak skutery podwodne otwiera całkiem nowe możliwości przed nurkami. Pokonywanie dłuższych dystansów w krótszym czasie może przydać się w bardzie zaawansowanych nurkowaniach. Jeśli jeszcze nie posiadasz uprawnień do nurkowania na nitroksie, warto to teraz rozważyć, żeby wydłużyć czas denny. W innym przypadku warto jest połączyć umiejętność korzystania ze skutera z nurkowaniem technicznym, do którego pierwszym krokiem będzie stopień IDF Advanced Nitrox Diver.

Znajdź instruktora