Dlaczego warto wziąć udział w  kursie?

Maski pełnotwarzowe posiadają bardzo wiele zastosowań w nurkowaniu. Z jednej strony izolują całą twarz nurka od wody, z drugiej – umożliwiają stosowanie systemów komunikacji bezprzewodowej. Niezależnie od tego, czy kieruje Tobą ciekawość, czy też względy czysto praktyczne, chcąc stosować maski pełnotwarzowe powinieneś poznać procedury i posiąść umiejętności, które pozwolą Ci w pełni korzystać z ich dobrodziejstw. W trakcie kursu IDF Full Face Mask Diver zyskasz zarówno wiedzę, jak i umiejętności, które sprawią, że nurkowanie z tak specjalistycznym sprzętem nie będzie ani trudne ani skomplikowane.

Czego się nauczysz?

W części teoretycznej zajmiesz się budową i funkcjami maski pełnotwarzowej oraz konfiguracją sprzętu, która pozwoli zachować możliwie największe bezpieczeństwo. Na nurkowaniach szkoleniowych opanujesz nowe umiejętności, takie jak zdejmowanie maski pod wodą, wymiana na zwykłą maskę nurkową i automat zapasowy, czy też ponowne założenie maski pełnotwarzowej. Na pewno odkryjesz, że część z tych pozoru prostych czynności będzie od ciebie wymagać zupełnie nowych metod i podejścia, które wskaże Ci w trakcie zajęć twój Instruktor IDF.

Czego potrzebujesz by zacząć?

  • Minimalny wiek: 15 lat
  • Umiejętność pływania w stopniu wystarczającym
  • Stan zdrowia pozwalający na udział w kursie
  • Certyfikat IDF Open Water Diver lub ekwiwalent

Jak wygląda kurs?

Ilość nurkowań
Ilość nurkowań
4 nurkowania w wodach otwartych o łącznym czasie nie mniejszym niż 100 minut
Zakres głębokości
Zakres głębokości
Realizacja nurkowań głębszych niż 10 metrów jest możliwa dopiero po zaprezentowaniu przez kursanta wszystkich wymaganych standardami umiejętności
Zajęcia teoretyczne
Zajęcia teoretyczne
Wykłady z wykorzystaniem prezentacji szkoleniowych i materiałów audiowizualnych IDF
Egzamin
Egzamin
Test wyboru wypełniany w formie elektronicznej po zalogowaniu się do panelu kursanta

Do czego będziesz uprawniony po kursie?

Nurkowanie z użyciem maski pełnotwarzowej w zakresie głębokości zgodnym z aktualnymi uprawnieniami i w systemie partnerskim.

Certyfikat IDF

Po ukończeniu szkolenia otrzymasz, uznawany na całym świecie, certyfikat potwierdzający zdobyte uprawnienia. Ma on postać plastikowej karty opatrzonej unikalnym numerem oraz znakiem wodnym. Oprócz tego otrzymasz dożywotni dostęp do indywidualnego panelu znajdującego się na stronie IDF, gdzie zawsze dostępny będzie Twój certyfikat w formie elektronicznej – na wypadek gdybyś kiedykolwiek zapomniał zabrać oryginału ze sobą na nurkowanie.

Co dalej?

Użycie maski pełnotwarzowej sprawia, że nawet nurkowania w trudnych warunkach stają się przyjemniejsze i bardziej przystępne. Możliwość wykorzystania systemów komunikacyjnych to kolejna zaleta, z której można skorzystać nawet w bardzo różnych warunkach i typach nurkowań. Być może kolejnym krokiem będzie sięgnięcie po jeszcze jedno lubiane przez nurków narzędzie jakim jest skuter podwodny, który umożliwia szybkie przemieszczanie się pod wodą.

Znajdź instruktora