Dlaczego warto wziąć udział w  kursie?

Jeśli tylko cenisz sobie poczucie niezależności i chcesz sam wytyczać własne ścieżki w czasie nurkowania, to kurs nawigacji da Ci wszystkie potrzebne do tego narzędzia. Podążanie za przewodnikiem nurkowym, czy też po wytyczonych za pomocą poręczówek ścieżek zaprowadzi Cię bowiem jednie do tych samych miejsc, które zobaczą wszyscy pozostali nurkowie. Umiejętność korzystania z zasad nawigacji, czy to uważnie obserwując środowisko podwodne, czy też korzystając z kompasu, pozwala nie tylko docierać w zupełnie nowe miejsca, ale też sprawnie odszukać drogę powrotną, nawet jeśli wcześniej się zgubiłeś.

Czego się nauczysz?

Najważniejsze umiejętności, które zdobędziesz na kursie IDF Navigation Diver dotyczą świadomego poruszania się w przestrzeni wodnej – wybierania i rozpoznawania kierunków oraz wytyczania trasy. Nauczysz się jak obserwować środowisko, z jakich wskazówek korzystać i na co zwracać uwagę żeby umiejętnie wykorzystać nawigację naturalną. Ponadto, opanujesz korzystanie z kompasu to wytyczania własnych tras – nie tylko w linii prostej, ale też na planie takich figur jak kwadrat i trójkąt.

Czego potrzebujesz by zacząć?

  • Minimalny wiek: 15 lat
  • Umiejętność pływania w stopniu wystarczającym
  • Stan zdrowia pozwalający na udział w kursie
  • Certyfikat IDF Open Water Diver lub ekwiwalent

Jak wygląda kurs?

Ilośc nurkowań
Ilośc nurkowań
4 nurkowania w wodach otwartych o łącznym czasie nie krótszym niż 100 minut
Zakres głębokości
Zakres głębokości
Zgodne z aktualnymi uprawnieniami kursanta
Zajęcia teoretyczne
Zajęcia teoretyczne
Wykłady z wykorzystaniem prezentacji szkoleniowych i materiałów audiowizualnych IDF
Egzamin
Egzamin
Test wyboru wypełniany w formie elektronicznej po zalogowaniu się do panelu kursanta

Do czego będziesz uprawniony po kursie?

Kurs nawigacji nie zwiększa Twoich formalnych uprawnień, pozwala jednak znacznie rozwinąć umiejętności, które pozwolą Ci na poszerzenie nie tylko swoich nurkowych horyzontów, ale też na zbliżenie się do stopni, które pozwolą Ci zwiększyć swój zakres głębokości.

Certyfikat IDF

Po ukończeniu szkolenia otrzymasz, uznawany na całym świecie, certyfikat potwierdzający zdobyte uprawnienia. Ma on postać plastikowej karty opatrzonej unikalnym numerem oraz znakiem wodnym. Oprócz tego otrzymasz dożywotni dostęp do indywidualnego panelu znajdującego się na stronie IDF, gdzie zawsze dostępny będzie Twój certyfikat w formie elektronicznej – na wypadek gdybyś kiedykolwiek zapomniał zabrać oryginału ze sobą na nurkowanie.

Co dalej?

Po ukończeniu kursu IDF Navigation Diver znajdziesz się bliżej stopnia IDF Advanced Open Water Diver, który zwiększy Twoje uprawnienia dotyczące głębokości do 30 metrów. Umiejętne posługiwanie się kompasem jest też kluczową umiejętnością, z której będziesz korzystał na wielu znacznie późniejszych etapach swojej kariery nurkowej. Od nurkowania wrakowego aż po poszukiwanie i wydobycie realizowane na kursie IDF Master Diver.

Znajdź instruktora