Dlaczego warto wziąć udział w  kursie?

Nurkowanie w nocy pozwala odkrywać zupełnie nowy świat. Nawet dobrze Ci znane miejsca nurkowe, po zachodzie Słońca potrafią zmienić się niemal nie do poznania. W ciemnościach, dzięki światłu latarek nurkowych, odkryjesz nowe stworzenia, które dzień przesypiają w ukryciu a rozpoczynają swoją aktywność dopiero wraz z zapadnięciem zmorku takich jak kraby, langusty czy też wiele drapieżników – od węgorzy począwszy przez mureny na rekinach skończywszy. Będziesz mógł też podziwiać niezwykłe zjawisko bioluminescencji, które sprawia, że morska woda pod wpływem ruchu twoich dłoni lub płetw rozpala się tysiącami zielonych lub błękitnych gwiazdek. Nauka nurkowania w nocy to nie tylko fantastyczna przygoda z nowym obliczem znanego Ci do tej pory podwodnego świata, ale także doskonały wstęp do kolejnych etapów nurkowej podróży.

Czego się nauczysz?

Na kursie IDF Night Diver dowiesz się jak zaplanować nurkowanie nocą i w jaki sposób właściwie się do niego przygotować, jak korzystać z rozmaitych źródeł światła tak, by najlepiej spełniały swoje zadanie. Nauczysz się jak używać latarek nurkowych nie tylko do oświetlania sobie drogi, ale także do komunikowania ze swoimi partnerami nurkowymi. Opanujesz też rozmaite techniki ratownicze i autoratownicze które przysłużą Ci się nie tylko w trakcie nurkowania nocnego, ale zawsze gdy zetkniesz się ze słabą widocznością.

Czego potrzebujesz by zacząć?

  • Minimalny wiek: 15 lat
  • Umiejętność pływania w stopniu wystarczającym
  • Stan zdrowia pozwalający na udział w kursie
  • Certyfikat IDF Open Water Diver lub odpowiednik

Jak wygląda kurs?

Ilość nurkowań
Ilość nurkowań
2 nurkowania
Zakres głębokości
Zakres głębokości
Ograniczone dotychczasowymi uprawnieniami kursanta, w limitach bezdekompresyjnych
Zajęcia teoretyczne
Zajęcia teoretyczne
Wykłady z wykorzystaniem prezentacji szkoleniowych i materiałów audiowizualnych IDF
Egzamin
Egzamin
Test wyboru wypełniany w formie elektronicznej po zalogowaniu się do panelu kursanta

Do czego będziesz uprawniony po kursie?

Kurs IDF Night Diver uprawnia do wykonywania nurkowań nocnych, odbywających się bez obecności światła dziennego.

Certyfikat IDF

Po ukończeniu szkolenia otrzymasz, uznawany na całym świecie, certyfikat potwierdzający zdobyte uprawnienia. Ma on postać plastikowej karty opatrzonej unikalnym numerem oraz znakiem wodnym. Oprócz tego otrzymasz dożywotni dostęp do indywidualnego panelu znajdującego się na stronie IDF, gdzie zawsze dostępny będzie Twój certyfikat w formie elektronicznej – na wypadek gdybyś kiedykolwiek zapomniał zabrać oryginału ze sobą na nurkowanie.

Co dalej?

Nurkowanie nocne otwiera Ci ścieżkę do kolejnych, bardziej zaawansowanych stopni. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, to możesz kontynuować swoją drogę ku IDF Advanced Open Water Diver robiąc stopniowo kursy IDF Nitrox Diver oraz IDF Navigation Diver.

Znajdź instruktora