Dlaczego warto wziąć udział w  kursie?

Umiejętności ratownicze są jednymi z cenniejszych, które każdy nurek powinien posiadać i szlifować, by odpowiadały poziomowi trudności wykonywanych przez niego nurkowań. Ludzie, z którymi wchodzimy pod wodę nierzadko są nam bardzo bliscy i w razie problemów chcemy być w stanie zadziałać sprawnie i efektywnie. Kurs IDF Rescue Diver kompleksowo przygotuje Cię do zmierzenia się z sytuacjami awaryjnymi i nauczy jak przeprowadzić skuteczną akcję ratowniczą.

Czego się nauczysz?

W trakcie szkolenia poznasz ważne techniki autoratownicze, które umożliwią Ci samodzielne poradzenie sobie z potencjalnymi problemami nurkowymi, takimi jak chociażby usuwanie skurczu, czy problemy związane z awarią sprzętu nurkowego. Ponadto, dowiesz się jak udzielić pomocy nurkowi, który jest wyczerpany, wpadł w panikę czy doświadcza innych, wymagających interwencji partnera problemów. Twój Instruktor IDF zadba, żebyś przećwiczył prowadzenie pełnej akcji ratowniczej, od podjęcia nieprzytomnego nurka z dna, poprzez holowanie go do brzegu, wyciągnięcie – czy na to na brzeg, łódź czy też pomost, aż po udzielenie pierwszej pomocy na powierzchni.

Czego potrzebujesz by zacząć?

  • Minimalny wiek: 15 lat
  • Umiejętność pływania w stopniu wystarczającym
  • Stan zdrowia pozwalający na udział w kursie
  • Certyfikat IDF Advanced Open Water Diver lub ekwiwalent
  • Certyfikat IDF First Aid Response lub ekwiwalent

Jak wygląda kurs?

Ilość nurkowań
Ilość nurkowań
4 nurkowania w wodach otwartych o łącznym czasie nie mniejszym niż 120 minut oraz 2 scenariusze ratownicze umożliwiające przeprowadzenie pełnej akcji ratowniczej
Zakres głębokości
Zakres głębokości
Nurkowania odbywają się zgodnie z aktualnymi uprawnieniami kursanta, a żadne ćwiczenia ratownicze nie powinny być wykonywane głębiej niż 18 metrów
Zajęcie teoretyczne
Zajęcie teoretyczne
Wykłady z wykorzystaniem prezentacji szkoleniowych i materiałów audiowizualnych IDF
Egzamin
Egzamin
Test wyboru wypełniany w formie elektronicznej po zalogowaniu się do panelu kursanta

Certyfikat IDF

Po ukończeniu szkolenia otrzymasz, uznawany na całym świecie, certyfikat potwierdzający zdobyte uprawnienia. Ma on postać plastikowej karty opatrzonej unikalnym numerem oraz znakiem wodnym. Oprócz tego otrzymasz dożywotni dostęp do indywidualnego panelu znajdującego się na stronie IDF, gdzie zawsze dostępny będzie Twój certyfikat w formie elektronicznej – na wypadek gdybyś kiedykolwiek zapomniał zabrać oryginału ze sobą na nurkowanie.

Co dalej?

Nowe, cenne umiejętności i doświadczenie pozwolą Ci na kontynuowanie swojej kariery nurkowej w coraz trudniejszych i stawiających większe wyzwania warunkach. Kolejnym krokiem może bowiem być podejście do kursu IDF Master Diver, który spinając niejako klamrą całą ścieżkę rekreacyjną jest jednocześnie pomostem do nurkowań technicznych.

Znajdź instruktora