Dlaczego warto wziąć udział w  kursie?

Nurkowanie w zestawach dwubutlowych otwiera drogę do całkowicie nowych możliwości, pod warunkiem, że nurek potrafi w pełni obsługiwać wszystkie elementy i świadomie buduje swoją konfigurację sprzętu. Bez znajomości właściwych technik twinset może bowiem być tylko większym zbiornikiem gazu. Kurs IDF Twinset Diver umożliwia zdobycie odpowiedniej wiedzy oraz wyćwiczenie umiejętności, które pozwolą na wykorzystywanie w pełni zalet zestawu dwubutlowego.

Czego się nauczysz?

W trakcie kursu IDF Twinset Diver dowiesz się w jaki sposób wykorzystywać redundancję zapewnianą przez zestaw dwubutlowy. Poznasz zalety i słabe strony różnych typów butli, dowiesz się w jaki sposób wybrać zestaw, który najlepiej spełni twoje oczekiwania i potrzeby. Ponadto chcemy żebyś opanował sprawnie wszystkie awaryjne procedury związane z wykorzystywaniem twinsetu. Dowiesz się jak rozłożyć balast, by uzyskać prawidłowy trym oraz jak skonfigurować automaty oddechowe i pozostałe elementy sprzętu tak, by stanowiły spójną i efektywną całość. W trakcie nurkowań szkoleniowych przećwiczysz nie tylko sprawne reagowanie, ale też i posługiwanie się rozmaitymi stylami pływackimi, takimi jak żabka wsteczna czy też helikopter.

Czego potrzebujesz by zacząć?

  • Minimalny wiek: 15 lat
  • Umiejętność pływania w stopniu wystarczającym
  • Stan zdrowia pozwalający na udział w kursie
  • Certyfikat IDF Open Water Diver lub ekwiwalent

Jak wygląda kurs?

Ilość nurkowań
Ilość nurkowań
4 nurkowania w wodach otwartych o łącznym czasie nie mniejszym niż 100 minut
Zakres głębokości
Zakres głębokości
Zgodne z aktualnymi uprawnieniami kursanta
Zajęcia teoretyczne
Zajęcia teoretyczne
Wykłady z wykorzystaniem prezentacji szkoleniowych i materiałów audiowizualnych IDF
Egzamin
Egzamin
Test wyboru wypełniany w formie elektronicznej po zalogowaniu się do panelu kursanta

Do czego będziesz uprawniony po kursie?

Kurs IDF Twinset Diver uprawnia do nurkowania w zestawie dwubutlowym w konfiguracji plecowej w systemie partnerskim i do głębokości wynikającej z aktualnych uprawnień.

Certyfikat IDF

Po ukończeniu szkolenia otrzymasz, uznawany na całym świecie, certyfikat potwierdzający zdobyte uprawnienia. Ma on postać plastikowej karty opatrzonej unikalnym numerem oraz znakiem wodnym. Oprócz tego otrzymasz dożywotni dostęp do indywidualnego panelu znajdującego się na stronie IDF, gdzie zawsze dostępny będzie Twój certyfikat w formie elektronicznej – na wypadek gdybyś kiedykolwiek zapomniał zabrać oryginału ze sobą na nurkowanie.

Co dalej?

Umiejętność posługiwania się zestawem dwubutlowym i wykorzystywania dawanej przezeń redundancji jest bardzo cenna i umożliwia przeniesienie dotychczas wykonywanych nurkowań na zupełnie nowy poziom. Taka konfiguracja jest niezbędna do nurkowań technicznych, głębokich i z dekompresją oraz wszystkich odbywających się pod stropem, czy to jaskiniowych czy też wrakowych. Tylko od Ciebie zależeć będzie w jaki sposób wykorzystasz to cenne narzędzie.

Znajdź instruktora