Dlaczego warto wziąć udział w  kursie?

Nurkowanie na wrakach od zawsze pobudzało wyobraźnię wielu nurków. Poszukiwanie tajemnic, skarbów, zaginionych w burzliwych czasach okrętów, pogoń za historią to tylko nieliczne z powodów, dla których ludzie decydują się zostać nurkami wrakowymi. Specyficzne umiejętności nurkowe, posługiwanie się wyspecjalizowanymi narzędziami, nowe metody planowania, a także wiedza dotycząca procedur i logistyki związanej z nurkowaniem na morzu są nie tylko przydatne, ale i cenne i pozwolą ci się rozwinąć. Kurs IDF Wreck Diver to doskonałą okazją, by odkryć zupełnie nową odsłonę podwodnej przygody.

Czego się nauczysz?

W trakcie zajęć teoretycznych dowiesz się jak przewidywać pogodę korzystając z dostępnych na pierwszy rzut oka wskazówek, dowiesz się także jak zbudowane są statki, co ułatwi późniejszą naukę nawigowania po ich pokładach. Zależy nam też na kompleksowym przygotowaniu do nurkowania w warunkach morskich, z łodzi nurkowej. Wszystkie nurkowania odbędą się w wodach morskich lub oceanicznych, na prawdziwych wrakach. W ich trakcie przećwiczysz poręczowanie z użyciem kołowrotka, używanie specjalnej lonży (nazywanej też Jersey Reel) do awaryjnego wynurzenia w trudnych warunkach, metody wycinania się z sieci oraz wszelkie procedury ratownicze, które zapewnią Ci bezpieczeństwo w przypadku wystąpienia różnych problemów.

Czego potrzebujesz by zacząć?

  • Minimalny wiek: 16 lat
  • Umiejętność pływania w stopniu wystarczającym
  • Stan zdrowia pozwalający na udział w kursie
  • Certyfikat IDF Advanced Open Water Diver lub ekwiwalent

Jak wygląda kurs?

Ilość nurkowań
Ilość nurkowań
5 nurkowań w wodach morskich lub oceanicznych o łącznym czasie nie mniejszym niż 150 minut, z czego przynajmniej 4 muszą odbywać się na wrakach
Zakres głębokości
Zakres głębokości
Zgodny z aktualnymi uprawnieniami kursanta
Zajęcia teoretyczne
Zajęcia teoretyczne
Wykłady z wykorzystaniem prezentacji szkoleniowych i materiałów audiowizualnych IDF
Egzamin
Egzamin
Test wyboru wypełniany w formie elektronicznej po zalogowaniu się do panelu kursanta

Do czego będziesz uprawniony po kursie?

Po ukończeniu kursu IDF Wreck Diver zyskujesz uprawnienia do nurkowania na wrakach, w tym do penetracji w granicach światła dziennego, oczywiście w granicach swoich aktualnych uprawnień dotyczących głębokości i dekompresji.

Certyfikat IDF

Po ukończeniu szkolenia otrzymasz, uznawany na całym świecie, certyfikat potwierdzający zdobyte uprawnienia. Ma on postać plastikowej karty opatrzonej unikalnym numerem oraz znakiem wodnym. Oprócz tego otrzymasz dożywotni dostęp do indywidualnego panelu znajdującego się na stronie IDF, gdzie zawsze dostępny będzie Twój certyfikat w formie elektronicznej – na wypadek gdybyś kiedykolwiek zapomniał zabrać oryginału ze sobą na nurkowanie.

Co dalej?

Kurs IDF Wreck Diver to doskonały wstęp do przygody życia, jaką mogą stać się nurkowania wrakowe. Kolejnym etapem nauki nurkowania wrakowego jest bowiem IDF Advanced Wreck Diver – kurs, który koncentruje się na metodach planowania ekspedycji i poszukiwania nowych jednostek, a także – od strony praktycznej – na metodach bezpiecznego planowania i wykonywania trudnych penetracji wraków.

Znajdź instruktora