Dlaczego warto wziąć udział w  kursie?

Jeśli masz już odpowiednio duże doświadczenie i umiesz posługiwać się zestawem dwubutlowym wzbogaconym w butle boczne, a dodatkowo chcesz zyskać więcej swobody w trakcie swoich nurkowań podlodowych, to kurs IDF Advanced Ice Diver jest właśnie dla Ciebie. Umożliwi Ci on bowiem nurkowanie pod lodem bez uprzęży i liny zabezpieczającej, które znasz dobrze ze swojego poprzedniego, rekreacyjnego szkolenia podlodowego. Na poziomie Advanced Ice nauczysz się wykorzystywać specjalistyczne narzędzia i techniki zaczerpnięte z nurkowań jaskiniowych i dostosowane do specyfiki podlodowego środowiska, które zapewnią Ci odpowiednio wysoki poziom bezpieczeństwa, a przy tym umożliwią pokonywanie większych dystansów pod lodem i wyznaczanie własnych tras.

Czego się nauczysz?

W trakcie intensywnego i wymagającego szkolenia opanujesz wszystkie techniki niezbędne do planowania nurkowania podlodowego, z których część będzie zmodyfikowanymi technikami wywodzącymi się z nurkowań jaskiniowych. Poznasz typowe dla nurkowania podlodowego zagrożenia i dowiesz się, jak w procesie planowania im zapobiegać i w jaki sposób skonfigurować sprzęt, by spełniał najważniejsze wymogi. Podczas nurkowań szkoleniowych przećwiczysz wykorzystywanie specjalistycznych narzędzi, takich jak np. szable piaskowe, które umożliwią poręczowanie nawet w trudnym terenie. Razem z całym zespołem opanujesz też sprawne poruszanie się po poręczówce, dowiesz się jak postępować w sytuacjach awaryjnych, włączając w to nawet holowanie nieprzytomnego partnera do przerębli.

Czego potrzebujesz by zacząć?

  • Minimalny wiek: 18 lat
  • Certyfikat IDF Advanced Nitrox Diver lub ekwiwalent (jeśli kurs odbywa się w konfiguracji plecowej)
  • Certyfikat IDF Advanced Side Mount Diver (jeśli kurs odbywa się w konfiguracji bocznej)
  • Certyfikat IDF Ice Diver lub ekwiwalent
  • Minimum 100 zalogowanych nurkowań, w tym przynajmniej 20 podlodowych

Jak wygląda kurs?

Ilość nurkowań
Ilość nurkowań
6 nurkowań podlodowych o łącznym czasie nie mniejszym niż 150 minut
Zakres głębokości
Zakres głębokości
Zgodne z aktualnymi uprawnieniami kursanta
Zajęcia teoretyczne
Zajęcia teoretyczne
Wykłady z wykorzystaniem prezentacji szkoleniowych i materiałów audiowizualnych IDF
Egzamin
Egzamin
Test wyboru wypełniany w formie elektronicznej po zalogowaniu się do panelu kursanta

Do czego będziesz uprawniony po kursie?

Po ukończeniu szkolenia IDF Advanced Ice Diver zyskasz uprawnienia do nurkowania podlodowego z wykorzystaniem linki poręczowej, do głębokości wynikającej z aktualnych uprawnień.

Certyfikat IDF

Po ukończeniu szkolenia otrzymasz, uznawany na całym świecie, certyfikat potwierdzający zdobyte uprawnienia. Ma on postać plastikowej karty opatrzonej unikalnym numerem oraz znakiem wodnym. Oprócz tego otrzymasz dożywotni dostęp do indywidualnego panelu znajdującego się na stronie IDF, gdzie zawsze dostępny będzie Twój certyfikat w formie elektronicznej – na wypadek gdybyś kiedykolwiek zapomniał zabrać oryginału ze sobą na nurkowanie.

Co dalej?

Ukończyłeś właśnie jeden z najtrudniejszych i najbardziej wymagających kursów z systemu szkoleniowego IDF. Techniki, które opanowałeś na kursie mają rodowód jaskiniowy – i jeśli jeszcze nie odkryłeś niezwykłego świata podwodnych jaskiń, to będzie dobry moment, żeby zacząć kurs IDF Cave Diver. Doświadczenie, które już masz i umiejętności sprawią, że zastosowanie ich w nieco innym kontekście będzie wyzwaniem i ciekawą przygodą.

Znajdź instruktora