Dlaczego warto wziąć udział w  kursie?

Nurkowanie techniczne pozwala na przekraczanie ograniczeń stawianych przez limity bezdekompresyjne w nurkowaniu rekreacyjnym, sięganie po nowe światy położone głębiej i dalej niż dotychczas. Kurs IDF Advanced Nitrox Diver to doskonały sposób, żeby postawić pierwsze kroki w nurkowaniu technicznym, ucząc się jednocześnie wszystkich niezbędnych umiejętności i zyskując wiedzę, która pozwala na rozumienie procesów, którym nurkowie są poddani w trakcie nurkowań poza limitami bezdekompresyjnymi. Szkolenie to przygotuje Cię wszechstronnie do nowych wyzwań i pozwoli rozpocząć zupełnie nowy etap w nurkowaniu.

Czego się nauczysz?

W trakcie intensywnego szkolenia obejmującego zarówno część teoretyczną, jak i zajęcia praktyczne wkroczysz na nowy etap w nurkowaniu. Dzięki wykładom z teorii dekompresji dowiesz się z jakich modeli możesz korzystać, by planować swoje nurkowania techniczne, kontrolując w pełni świadomie poziom konserwatyzmu. Zapoznasz się z wieloma metodami tak, by posługiwać się więcej niż jedną z nich, by upewnić się, że plan jest właściwy i spełnia oczekiwania całego zespołu, obejmując nie tylko jeden scenariusz, w którym wszystko idzie dobrze, ale też i scenariusze awaryjne. W trakcie nurkowań szkoleniowych nauczysz się operować pod wodą w konfiguracji z butlą boczną z gazem dekompresyjnym. Poznasz też procedury, jak chociażby te związane ze zmianą gazów, które mają ci zapewnić bezpieczeństwo w trakcie nurkowania. Będziesz ćwiczył również reagowanie na potencjalne sytuacje awaryjne tak, by w realnej sytuacji umieć reagować pewnie i z doświadczeniem.

Czego potrzebujesz by zacząć?

  • Minimalny wiek: 18 lat
  • Umiejętność pływania w stopniu wystarczającym
  • Stan zdrowia pozwalający na udział w kursie
  • Certyfikat IDF Nitrox Diver lub ekwiwalent
  • Certyfikat IDF Master Diver lub ekwiwalent
  • Certyfikat IDF Twinset Diver (jeśli kurs odbywa się w konfiguracji plecowej)
  • Certyfikat IDF Side Mount Diver (jeśli kurs odbywa się w konfiguracji bocznej)
  • Minimum 100 zalogowanych nurkowań, w tym przynajmniej 20 na głębokość większą niż 30 metrów

Jak wygląda kurs?

Ilość nurkowań
Ilość nurkowań
6 nurkowań w wodach otwartych o łącznym czasie nie mniejszym niż 240 minut
Zakres głębokości
Zakres głębokości
Przynajmniej dwa nurkowania muszą odbyć się na głębokość w przedziale 45 – 50 metrów
Zajęcia teoretyczne
Zajęcia teoretyczne
Wykłady z wykorzystaniem prezentacji szkoleniowych i materiałów audiowizualnych IDF
Egzamin
Egzamin
Test wyboru wypełniany w formie elektronicznej po zalogowaniu się do panelu kursanta

Do czego będziesz uprawniony po kursie?

Po ukończeniu szkolenia IDF Advanced Nitrox Diver zyskasz uprawnienia pozwalające na wykonywanie nurkowań dekompresyjnych do głębokości 50 metrów z jedną butlą boczną zawierającą nitrox do zawartości 100% tlenu.

Certyfikat IDF

Po ukończeniu szkolenia otrzymasz, uznawany na całym świecie, certyfikat potwierdzający zdobyte uprawnienia. Ma on postać plastikowej karty opatrzonej unikalnym numerem oraz znakiem wodnym. Oprócz tego otrzymasz dożywotni dostęp do indywidualnego panelu znajdującego się na stronie IDF, gdzie zawsze dostępny będzie Twój certyfikat w formie elektronicznej – na wypadek gdybyś kiedykolwiek zapomniał zabrać oryginału ze sobą na nurkowanie.

Co dalej?

Możliwości po ukończeniu szkolenia IDF Advanced Nitrox Diver jest bardzo wiele. Jedną z nich jest kontynuowanie tej ścieżki, gdzie kolejnym etapem jest zwiększenie limitu głębokości do 55 metrów i jednoczesne dodanie kolejnej butli bocznej z innym gazem dekompresyjnym za pomocą szkolenia IDF Extended Range Diver. To jednak nie jest jedyna możliwość, która się przez tobą rozpościera.  Umiejętność wykorzystywania butli bocznej i prowadzenia przyspieszonej dekompresji umożliwi ci też przystąpienie do zaawansowanego szkolenia wrakowego, w którym jedną z kluczowych umiejętność jest penetracja wrakowych wnętrz, ale też i wykonywania nurkowań dekompresyjnych w trudnych warunkach. Rozpoczęcie przygody z nurkowaniem technicznym stanowi przepustkę do innego świata – warto jest spróbować wielu możliwości, żeby później podążać tą ścieżką, która najbardziej przypadnie ci do gustu.

Znajdź instruktora