Dlaczego warto wziąć udział w  kursie?

Używanie więcej niż dwóch butli bocznych w konfiguracji bocznej wymaga wprawy oraz ćwiczeń. Im więcej elementów dodatkowych pojawia się bowiem pod wodą, tym więcej starań należy dołożyć, by wszystkie były zgrane, dopasowane do siebie i w żaden sposób nie utrudniały sprawnego funkcjonowania i działania samemu nurkowi. Nurkowie sidemountowi muszą zmierzyć się z pewnymi trudnościami, gdy wykonywane nurkowania zaczynają narzucać im zabieranie dodatkowych butli, jak chociażby z gazami dekompresyjnymi wykorzystywanymi w trakcie nurkowań technicznych. W trakcie szkolenia IDF Advanced Side Mount Diver opanujesz niezbędne umiejętności i dopracujesz staranną konfigurację pod czujnym okiem swojego Instruktora IDF.

Czego się nauczysz?

Kurs IDF Advanced Sidemount Diver koncentruje się na bardzo intensywnych ćwiczeniach pod wodą. W trakcie swoich nurkowań szkoleniowych opanujesz posługiwanie się konfiguracją sidemountową wzbogaconą aż o trzy dodatkowe butle boczne. W takim zestawie będziesz ćwiczyć odpinanie butli bocznych, deponowanie ich, podejmowanie i przekazywanie partnerowi. Dowiesz się też jak należy postępować w przypadku awarii związanych z górnymi i dolnymi zaczepami butli.

Zgodnie z mottem IDF „Safety First!” również i na tym kursie będziesz miał okazję przećwiczyć i dopracować swoje umiejętności i techniki ratownicze i autoratownicze, obejmujące holowanie pod wodą, a także wynurzenie nieprzytomnego nurka aż do powierzchni. Umiejętności nabyte na kursie IDF Advanced Side Mount Diver umożliwią Ci późniejsze szkolenia aż do poziomu Full Trimix.

Czego potrzebujesz by zacząć?

  • Minimalny wiek: 18 lat
  • Umiejętność pływania w stopniu wystarczającym
  • Stan zdrowia pozwalający na udział w kursie
  • Certyfikat IDF Master Diver lub ekwiwalent
  • Certyfikat IDF Side Mount Diver lub ekwiwalent

Jak wygląda kurs?

Ilość nurkowań
Ilość nurkowań
4 nurkowania w wodach otwartych o łącznym czasie nie mniejszym niż 160 minut
Zakres głębokości
Zakres głębokości
Zgodna z aktualnymi uprawnieniami kursanta
Zajęcia teoretyczne
Zajęcia teoretyczne
Wykłady z wykorzystaniem prezentacji szkoleniowych i materiałów audiowizualnych IDF
Egzamin
Egzamin
Test wyboru wypełniany w formie elektronicznej po zalogowaniu się do panelu kursanta

Do czego będziesz uprawniony po kursie?

Certyfikat IDF

Po ukończeniu szkolenia otrzymasz, uznawany na całym świecie, certyfikat potwierdzający zdobyte uprawnienia. Ma on postać plastikowej karty opatrzonej unikalnym numerem oraz znakiem wodnym. Oprócz tego otrzymasz dożywotni dostęp do indywidualnego panelu znajdującego się na stronie IDF, gdzie zawsze dostępny będzie Twój certyfikat w formie elektronicznej – na wypadek gdybyś kiedykolwiek zapomniał zabrać oryginału ze sobą na nurkowanie.

Co dalej?

Umiejętności, które zyskałeś na kursie IDF Advanced Side Mount Diver umożliwią Ci podejście do kursów technicznych, w których kluczowe jest właściwe skonfigurowanie całego zestawu, wzbogaconego o dodatkową butlę boczną z gazem dekompresyjnym. Kolejnym krokiem może być więc przystąpienie do szkolenia IDF Advanced Nitrox Diver –  pierwszego kursu na ścieżce nurkowania technicznego.

Znajdź instruktora