Dlaczego warto wziąć udział w  kursie?

Wraki są niezwykłymi, milczącymi świadkami tragedii, które rozgrywały się na przestrzeni dziejów, a nurkowanie na nich potrafi nas przenieść w zupełnie inne czasy. Nurkowanie do wraków, z którym miałeś do tej pory do czynienia daje możliwość by podziwiać pola bitew i unosić się wokół tych stalowych gigantów widząc szeroki obraz. Kurs IDF Advanced Wreck Diver umożliwi Ci natomiast zajrzenie do wnętrza, gdzie drobne porzucone przedmioty są niemymi świadkami osobistych tragedii, jakie wydarzyły się na pokładzie. Tajemnice czekają na odkrycie, a odpowiednie szkolenie da Ci wszystkie narzędzia potrzebne do przeżywania wspaniałych przygód.

Czego się nauczysz?

W trakcie bardzo intensywnego szkolenia składającego się z rozbudowanej części teoretyczno – warsztatowej oraz praktycznej dowiesz się o nurkowaniu wrakowym więcej niż dotychczas.

Dowiesz się jak planować ekspedycje i jak wygląda proces poszukiwania nowych jednostek, a także jak zaplanować dekompresję i bezpieczne limity w trakcie penetracji wnętrza wraku. W praktycznej części zajęć przećwiczysz różne metody poszukiwania wraku pod wodą i oceny jego stanu, które będą decydowały o tym, czy podejmiesz się penetracji wnętrza. Ponadto przećwiczysz swoje umiejętności w poręczowaniu i wykorzystywaniu kołowrotka do  autoratownictwa w sytuacjach awaryjnych. Pod okiem swojego Instruktora IDF przećwiczysz także reagowanie na rozmaite sytuacje awaryjne i stresowe, tak by nabrać pewności siebie i kompetencji nawet w najtrudniejszych warunkach.

Czego potrzebujesz by zacząć?

  • Minimalny wiek: 18 lat
  • Umiejętność pływania w stopniu wystarczającym
  • Stan zdrowia pozwalający na udział w kursie
  • Certyfikat IDF Advanced Nitrox Diver lub ekwiwalent
  • Certyfikat IDF Wreck Diver lub ekwiwalent
  • Certyfikat IDF Twinset Diver lub ekwiwalent (jeśli kurs odbywa się w konfiguracji plecowej)
  • Certyfikat IDF Advanced Side Mount Diver lub ekwiwalent (jeśli kurs odbywa się w konfiguracji bocznej)
  • Minimum 100 zalogowanych nurkowań, w tym przynajmniej 20 nurkowań wrakowych na poziomie uprawnień Wreck Diver

Jak wygląda kurs?

Ilość nurkowań
Ilość nurkowań
6 nurkowań w wodach morskich lub oceanicznych o łącznym czasie nie mniejszym niż 240 minut, z czego przynajmniej 4 nurkowania powinny być nurkowaniami penetracyjnymi
Zakres głębokości
Zakres głębokości
Głębokość w trakcie kursu nie powinna przekroczyć 50 metrów
Zajęcia teoretyczne
Zajęcia teoretyczne
Wykłady z wykorzystaniem prezentacji szkoleniowych i materiałów audiowizualnych IDF
Egzamin
Egzamin
Test wyboru wypełniany w formie elektronicznej po zalogowaniu się do panelu kursanta

Do czego będziesz uprawniony po kursie?

Kurs IDF Advanced Wreck Diver uprawnia do dekompresyjnego nurkowania wielogazowego do wraków z penetracją ich wnętrza.

Certyfikat IDF

Po ukończeniu szkolenia otrzymasz, uznawany na całym świecie, certyfikat potwierdzający zdobyte uprawnienia. Ma on postać plastikowej karty opatrzonej unikalnym numerem oraz znakiem wodnym. Oprócz tego otrzymasz dożywotni dostęp do indywidualnego panelu znajdującego się na stronie IDF, gdzie zawsze dostępny będzie Twój certyfikat w formie elektronicznej – na wypadek gdybyś kiedykolwiek zapomniał zabrać oryginału ze sobą na nurkowanie.

Co dalej?

W nurkowaniu wrakowym dotarłeś już najdalej jak to tylko możliwe i mamy nadzieję, że wykorzystasz wszystkie nabyte umiejętności oraz wiedzę by planować iście spektakularne ekspedycje i odkrywać wyjątkowe skarby leżące na morskim dnie. IDF Advanced Wreck Diver to jeden z kursów, które zamykają etap, na którym wiedzę i umiejętności można zyskać w trakcie szkolenia – teraz wszystko leży w twoich rękach i samodzielnie możesz się dalej rozwijać w upragnionej dziedzinie. Życzymy Ci wielu przygód i sukcesów w nurkowaniu wrakowym.

Znajdź instruktora