Dlaczego warto wziąć udział w  kursie?

Jeśli masz już odpowiednio duże doświadczenie w nurkowaniu pod lodem i jesteś opływany na rebriderach o obiegu zamkniętym, a dodatkowo chcesz zyskać więcej swobody w trakcie swoich nurkowań podlodowych, to kurs IDF CCR Advanced Ice Diver jest właśnie dla Ciebie. Umożliwi Ci on bowiem nurkowanie pod lodem bez uprzęży i liny zabezpieczającej, które znasz dobrze ze swojego poprzedniego, rekreacyjnego szkolenia podlodowego. Na poziomie CCR Advanced Ice nauczysz się wykorzystywać specjalistyczne narzędzia i techniki zaczerpnięte z nurkowań jaskiniowych i dostosowane do specyfiki podlodowego środowiska, które zapewnią Ci odpowiednio wysoki poziom bezpieczeństwa, a przy tym umożliwią pokonywanie większych dystansów pod lodem i wyznaczanie własnych tras.

Czego się nauczysz?

W trakcie intensywnego i wymagającego szkolenia opanujesz wszystkie niezbędne do planowania nurkowania podlodowego techniki, z których część będzie zmodyfikowanymi technikami wywodzącymi się z nurkowań jaskiniowych. Poznasz typowe dla nurkowania podlodowego zagrożenia i dowiesz się, jak w procesie planowania im zapobiegać i w jaki sposób skonfigurować sprzęt, by spełniał najważniejsze wymogi. Podczas nurkowań szkoleniowych przećwiczysz wykorzystywanie specjalistycznych narzędzi, takich jak np. szable piaskowe, które umożliwią poręczowanie nawet w trudnym terenie. Razem z całym zespołem opanujesz też sprawne poruszanie się po poręczówce, dowiesz się jak postępować w sytuacjach awaryjnych, włączając w to nawet holowanie nieprzytomnego partnera do przerębli.

Czego potrzebujesz by zacząć?

  • Minimalny wiek: 18 lat
  • Umiejętność pływania w stopniu wystarczającym
  • Stan zdrowia pozwalający na udział w kursie
  • Certyfikat IDF CCR Diver lub ekwiwalent na model rebreathera, na którym ma odbywać się szkolenie
  • Certyfikat IDF Ice Diver lub ekwiwalent
  • Minimum 50 zalogowanych nurkowań (o minimalnym łącznym czasie 50 godzin) wykonanych  z wykorzystaniem modelu rebreathera na którym ma odbywać się szkolenie, w tym przynajmniej 20 podlodowych

Jak wygląda kurs?

Ilość nurkowań
Ilość nurkowań
6 nurkowań w wodach morskich lub oceanicznych o łącznym czasie nie mniejszym niż 360 minut, z czego przynajmniej 4 nurkowania powinny być nurkowaniami penetracyjnymi
Zakres głębokości
Zakres głębokości
Głębokość w trakcie kursu nie powinna przekroczyć 40 metrów
Zajęcia teoretyczne
Zajęcia teoretyczne
Wykłady z wykorzystaniem prezentacji szkoleniowych i materiałów audiowizualnych IDF
Egzamin
Egzamin
Test wyboru wypełniany w formie elektronicznej po zalogowaniu się do panelu kursanta

Do czego będziesz uprawniony po kursie?

Po ukończeniu szkolenia IDF CCR Advanced Ice Diver zyskasz uprawnienia do rebreatherowego nurkowania podlodowego z wykorzystaniem linki poręczowej do głębokości wynikającej z aktualnych uprawnień.

 

Certyfikat IDF

Po ukończeniu szkolenia otrzymasz, uznawany na całym świecie, certyfikat potwierdzający zdobyte uprawnienia. Ma on postać plastikowej karty opatrzonej unikalnym numerem oraz znakiem wodnym. Oprócz tego otrzymasz dożywotni dostęp do indywidualnego panelu znajdującego się na stronie IDF, gdzie zawsze dostępny będzie Twój certyfikat w formie elektronicznej – na wypadek gdybyś kiedykolwiek zapomniał zabrać oryginału ze sobą na nurkowanie.

Znajdź instruktora