Dlaczego warto wziąć udział w  kursie?

Wraki są niezwykłymi, milczącymi świadkami tragedii, które rozgrywały się na przestrzeni dziejów, a nurkowanie na nich potrafi nas przenieść w zupełnie inne czasy. Nurkowanie do wraków, z którym miałeś do tej pory do czynienia daje możliwość by podziwiać pola bitew i unosić się wokół tych stalowych gigantów widząc szeroki obraz. Kurs IDF CCR Advanced Wreck Diver umożliwi Ci natomiast zajrzenie do wnętrza, gdzie drobne porzucone przedmioty są niemymi świadkami osobistych tragedii, jakie wydarzyły się na pokładzie. Specyfika nurkowania na obiegach zamkniętych sprawia, że nurkowania takie będą różniły się od zaawansowanych nurkowań wrakowych na obiegu otwartym. Znajomość mocnych i słabych stron rebreatherów o obiegu zamkniętym umożliwi na lepsze wykorzystanie ich możliwości w trakcie trudnych nurkowań penetracyjnych. Tajemnice czekają na odkrycie, a odpowiednie szkolenie da Ci wszystkie potrzebne do przeżywania wspaniałych przygód narzędzia!

Czego się nauczysz?

W trakcie bardzo intensywnego szkolenia składającego się z rozbudowanej części teoretyczno – warsztatowej oraz praktycznej dowiesz się o nurkowaniu wrakowym więcej niż dotychczas. Dowiesz się jak planować ekspedycje i jak wygląda proces poszukiwania nowych jednostek, a także jak zaplanować dekompresję i bezpieczne limity w trakcie penetracji wnętrza wraku. W praktycznej części zajęć przećwiczysz różne metody poszukiwania wraku pod wodą i oceny jego stanu, które będzie decydowały o tym, czy odejmiesz się penetracji wnętrza. Ponadto przećwiczysz swoje umiejętności w poręczowaniu i wykorzystywaniu kołowrotka do  autoratownictwa w sytuacjach awaryjnych. Pod okiem swojego Instruktora IDF przećwiczysz także reagowanie na rozmaite sytuacje awaryjne i stresowe, tak by nabrać pewności siebie i kompetencji nawet w najtrudniejszych sytuacjach.

Czego potrzebujesz by zacząć?

  • Minimalny wiek: 18 lat
  • Umiejętność pływania w stopniu wystarczającym
  • Stan zdrowia pozwalający na udział w kursie
  • Certyfikat IDF CCR Diver lub ekwiwalent na model rebreathera, na którym ma odbywać się szkolenie
  • Certyfikat IDF Wreck Diver lub ekwiwalent
  • Minimum 50 zalogowanych nurkowań (o minimalnym łącznym czasie 50 godzin) wykonanych  z wykorzystaniem modelu rebreathera na którym ma odbywać się szkolenie, w tym przynajmniej 20 nurkowań wrakowych

Jak wygląda kurs?

Ilość nurkowań
Ilość nurkowań
6 nurkowań w wodach morskich lub oceanicznych o łącznym czasie nie mniejszym niż 360 minut, z czego przynajmniej 4 nurkowania powinny być nurkowaniami penetracyjnymi
Zakres głębokości
Zakres głębokości
Głębokość w trakcie kursu nie powinna przekroczyć 40 metrów
Zajęcia teoretyczne
Zajęcia teoretyczne
Wykłady z wykorzystaniem prezentacji szkoleniowych i materiałów audiowizualnych IDF
Egzamin
Egzamin
Test wyboru wypełniany w formie elektronicznej po zalogowaniu się do panelu kursanta

Do czego będziesz uprawniony po kursie?

Kurs IDF CCR Advanced Wreck Diver uprawnia do rebreatherowego nurkowania dekompresyjnego do wraków, z penetracją ich wnętrza.

 

Certyfikat IDF

Po ukończeniu szkolenia otrzymasz, uznawany na całym świecie, certyfikat potwierdzający zdobyte uprawnienia. Ma on postać plastikowej karty opatrzonej unikalnym numerem oraz znakiem wodnym. Oprócz tego otrzymasz dożywotni dostęp do indywidualnego panelu znajdującego się na stronie IDF, gdzie zawsze dostępny będzie Twój certyfikat w formie elektronicznej – na wypadek gdybyś kiedykolwiek zapomniał zabrać oryginału ze sobą na nurkowanie.

Znajdź instruktora