Dlaczego warto wziąć udział w  kursie?

Kurs IDF Full Trimix Diver to zwieńczenie pewnego etapu w Twojej karierze nurkowej. Ostateczne szkolenie, po którym nie ma już formalnych ograniczeń głębokości, a dokonywanie kolejnych kroków to już poszukiwanie własnych granic. Mawia się, że istnieje kilka szkoleń, które otwierają furtki do nieograniczonej przestrzeni możliwości, w których granice i potencjał definiowane są już tylko przez samego nurka i należy do nich właśnie kurs nurkowania na hipoksycznych mieszaninach helowych, obok kursów takich jak Expedition Cave, Advanced Wreck czy też Advanced Ice. Są to zajęcia przeznaczone dla najbardziej zaawansowanych nurków, którzy chcą uzyskać dostęp do wszystkich możliwych narzędzi i ogromu wiedzy, by potem samodzielnie decydować co z tym zrobić.

Czego się nauczysz?

W trakcie bardzo intensywnego szkolenia zajmiesz się zagadnieniami teoretycznymi związanymi z głębokimi nurkowaniami na mieszaninach helowych. Poznasz potencjalne problemy i zagrożenia, a także strategie przygotowywania się do nurkowania na mieszaninach hipoksycznych. Zapoznasz się także ze sposobami planowania takich nurkowań, od obliczenia zapasu gazów i stworzenia składu idealnej mieszaniny, po wykorzystywanie różnych metod planowania, aż po strategie dbania o komfort w czasie długiej dekompresji.

W trakcie nurkowań nie tylko oswoisz się z coraz większymi zakresami głębokości, ale też przećwiczysz radzenie sobie z trzema butlami bocznymi, deponowanie i podejmowanie ich oraz przekazywanie partnerowi nurkowemu. W trakcie ćwiczeń nauczysz się radzić sobie ze stresem wywołanym nagromadzeniem zadań i poznasz rozmaite procedury awaryjne.

Czego potrzebujesz by zacząć?

  • Minimalny wiek: 18 lat
  • Umiejętność pływania w stopniu wystarczającym
  • Stan zdrowia pozwalający na udział w kursie
  • Certyfikat IDF Trimix Diver lub ekwiwalent
  • Minimum 250 zalogowanych nurkowań, w tym przynajmniej 30 na głębokość większą niż 50 metrów

Jak wygląda kurs?

Ilość nurkowań
Ilość nurkowań
6 nurkowań w wodach otwartych o łącznym czasie nie mniejszym niż 360 minut
Zakres głębokości
Zakres głębokości
Przynajmniej 3 nurkowania muszą odbyć się na głębokość większą niż 75 metrów
Zajęcia teoretyczne
Zajęcia teoretyczne
Wykłady z wykorzystaniem prezentacji szkoleniowych i materiałów audiowizualnych IDF
Egzamin
Egzamin
Test wyboru wypełniany w formie elektronicznej po zalogowaniu się do panelu kursanta

Do czego będziesz uprawniony po kursie?

Ukończenie kursu IDF Full Trimix Diver uprawnia do nurkowania dekompresyjnego z wykorzystaniem mieszanin helowych o zawartości tlenu mniejszej niż 18%

Certyfikat IDF

Po ukończeniu szkolenia otrzymasz, uznawany na całym świecie, certyfikat potwierdzający zdobyte uprawnienia. Ma on postać plastikowej karty opatrzonej unikalnym numerem oraz znakiem wodnym. Oprócz tego otrzymasz dożywotni dostęp do indywidualnego panelu znajdującego się na stronie IDF, gdzie zawsze dostępny będzie Twój certyfikat w formie elektronicznej – na wypadek gdybyś kiedykolwiek zapomniał zabrać oryginału ze sobą na nurkowanie.

Co dalej?

Ukończyłeś właśnie szkolenie, które zamyka ścieżkę nurkowań technicznych dając Ci tym samym bardzo potężne narzędzie do realizowania swoich celów. Pytanie „co dalej” jest tu pytaniem o twoje marzenia, plany, potrzeby i granice – czy będą związane z głębokościami, czy też z innym rodzajem trudnego, czy wręcz ekstremalnego nurkowania.

Znajdź instruktora